Ch.st.Wailerott


Historie Ch.st.Wailerott

Ačkoliv naše ch.st. ,,vznikla" teprve 11.02.2008, všechno to začalo mnohem dřív.

Před necelými třemi roky (před Wailerottem) se v menší vesnici jménem Sedliště v noci mezi 25. a 26. březnem narodila (tenkrát) Malinká Fenečka společně se sedmi sourozenci(25.3.05). Maminka Caudry Farlap se o ně společně se svým páníčkem Josefem Hrčkou vzorně starala. Celé tři týdny Malá Fenečka papala, spinkala a rostla, aniž bych já věděla o ní a ona o mně. Ikdyž to podle plánů mělo být vše jinak, osud tomu tak chtěl, že mi p.Fialová dopomohla k našemu seznámení(16.4.05). Po první návštěvě již bylo pevně dáno, že jedno z osmi, v té době již batolících se štěňátek, bude moje.

Ještě další tři týdny, jsme obě žily v nevědomosti. Pak přišel den, kdy jsem si měla vybrat. Chtěla jsem fenečku a chtěla jsem se jí věnovat. Mé tehdejší exteriérové znalosti rtw nebyly nijak valné, a tak jsem dnes ráda, že mi onoho osudového dne p.Hrčka neustále podsouval mou vyvolenou Malou Fenečku(10.5.05). Od této chvíle můžeme přestat mluvit o Malé fenečce a začít ji titulovat Carin Zlatá Moravia. Ikdyž i tohle není vlastně tak docela pravda, jelikož ji doma říkáme Barunka.

Pak se týden s týdnem sešel a 28.5.2005 jsme si Barunku přivezli domů.

Můj život se pak od základů změnit. Přestala jsem mít volný čas - ten jsem trávila s ní. Penízků bylo najednou vskutku málo. Všude bylo spoustu chlupů, hlíny a jiných pozůstatků. Ale hlavní bylo, že mi to nevadilo a nevadí do dnes.

Nebudu Vás zatěžovat popisem Barunčina růstu, koneckonců ten si můžete podrobně prostudovat na jejích osobních stránkách (www.carinzm.estranky.cz), ale vše značně zkrátím.

Z původního rekreáčího navštěvování ,,cvičáku" se stala závislost. Výcvik nás obě opravdu uchvátil. Začaly jsem jezdit na výcvikové akce do Čech mezi rotvíkáře a požadavky se začaly zvětšovat. Z pouhé ovladetelnosti na první zkoušku ZZO, pak ZOP a nakonec i ZM, kterou jsme splnily zkouškové podmínky chovnosti. Mezi tím jsme s Barunkou absolvovala svod dorostu, výstavu, RTG kyčelních i loketních kloubů(oboje 0/0) a nakonec nám pro uchovnění zbývala jen bonitace.

I tu jsme úspěšně absolvovaly a po ní jsem nechala zaregistrovat naši chovatelskou stanici Wailerott.

A dřív než jsem se nadála, jsme s Barunkou byly zpátky doma z cesty za krycím psem Ch.Vašonem Holubí dům a za dva měsíce(4.9.2008) se nám narodilo deset štěňátek, které dnes už odcházejí do nových domovů.

Tak vlastně teprve 4.9.2008 byla stvrzena existence naší stanice Wailerott. Děkuju Barunko, že jsi tak úžasná!

 


Informace o nás

Majitelka ch.st.: Kristýna Jarošová

Také mám na starosti server www.rtw.cz společně s jeho on-line rtw databází a jsem jednatelkou pobočky RKČR RTW-SPORT.

A hlavními aktéry naší ch.stanice jsou:

fena Carin Zlatá Moravia ( Barunka) a její děti:

8268       Abram                pes
 8269      Anakin               pes    
 8270      Asterix              pes        
 8271      Ašon                 pes                        
 8272      Azgard              pes
 8273      Abigail              fena
 8274      Adélka              fena   
 8275      Alegra              fena                      
 8276      Arachné            fena
 8277      Azeret              fena 

Všichni s příjmením Wailerott