Ch.st.Wailerott


2009

 

 • 22.12.09 - Procházka s Barunkou a Udem(52kg) a Tomášem. Udásek je už velký a relativně rozumný hoch. Rozhodně je rozumnější než před časem, takže to byla velice příjemná procházka. A dokonce si mnohem více rozuměli s Barunkou. Krásně si hráli a vrcholem bylo, když mu Barka skoro ochotně přenechala hračku. Udo je totiž už o dost větší a silnější, jak jeho maminka zjistila. Pár fotek z procházky je k vidění zde.

 

 • 8.12.09 - Jsem se po roce a několika měsících viděla s Ašonkem. Hodně jsem se těšila, protože Ašík je první štěňátko, které jsem viděla až s odstupem času. Myslím si, že mě nepoznal, ale podle majitelů mi dovolí víc než většině cizích lidí. A hlavně -  ačkoli Lokvencovi pravidelně posílali fotky, mám pocit, že na nich nevyniklo, jak je Ašonek krásný. Na návštěvu jsem si vzala foťák a na fotky se můžete podívat zde.

  Ašonek rok a půl

 

 • 25.-28.9. jsme se zúčastnili výcvikového víkendu na Bílé Skále. Barunka kulhala (již je přeléčeno a vesele hopká), takže se jen flákala, krom nádherné stopy. Ale byl tam s námi i Udo/Abram a ten byl šikovný opravdu moc. První den sice z neznalosti prokousl figurantovi omylem prst,ale v zápětí si prokousl jazyk. Takže se to asi vyrovnalo.

  Hezká reportáž od Lucky Zavoralové zde a fotky od Tomáše si můžete prohlídnout zde.

 • 25.9. - Konečně jsem se dostala na PC bez linuxu, takže disponuje i programem pro nahrávání fotek, tudíž jsem mohla zaktualizovat info o našich miminkách. A předně jim chci pogratulovat k prvním narozeninám, které, jak doufám, náležitě oslavila, a přeju jim, ať jsou i jejich příští narozeniny i ostatní dny opravdu vydařené!

Iriska/Adélka se během prázdnin zúčastnila prvního LVT a už KOUŠE NA RUKÁV!!! Je to naše nejpracovitější štěňátko! Krátká zprávička od p.Šimšálkové zde a pár akčních fotek tady.

Ašonek o sobě dal taky po delší době vědět, ale za to delší zprávou, kterou si můžete přečíst v jeho profilu zde.
A spoustu fotek nejen z oslavy narozenin je umístěno tady.

S hrdostí oznamuju, že s Udáskem tříská puberta, jak jen to jde. Chlapec si vyskakuje uplně na vše, co je možné nějakým zázrakem porazit. Problém je v tom, že je na něj Tomáš moc mírny. Má ho totiž moc rád a rád ho rozmazluje. Udásek je ale chlapec vyčůraný, a tak toho využívá. Taky Tom nikdy neměl pořádného rtw (předtím měl rtw bez PP), takže není zvyklý na tolik tempreramentu. Již zmíněná puberta zapříčinila něco jako výměnu pejsků. Když jsme někam šli, Tomáš dostal na vodítku Barunku, kterou jsem korigovala jen slovně, a já si vzala Udáska, který dostával silné kartáče.   Musím přiznat, že to mělo docela efekt. Jednak si Udo uvědomil, že nemůže vše, že stahovací obojek má jistou učinnost, že nemůže beztrestně vyjíždět po psech, ačkoli oni to dělají atd.; a Tomáš se seznámil s metodami korektce rotvíka a věřím, že to bude učinné.

Už jsem zapomněla jaké to je domlouvat 50kilovému rtw a jsem vděčná za svou milovanou, hodnou, relativně poslušnou Barunku.

I když byl výlet zaměřen převážně na výchovu Uda, Barunka si ho taky náležitě užila. Skoro celý den byla se mnou, venku a v pohybu. Když zjistila, kde se u Vaculínu schovává kočička, kterou předtím při mňoukání hledala kolem celého domu, zbytek dne strávila pod oknem půdy  a pozorovala ji. Což ji nesmírně bavilo. Taky se byla několikrát koupat, byla na procházce i na stopě.

Jediné, co ji pořád štvalo, byl Udo. Neustále na ni dorážel nebo ji jinak otravoval. Druhý den se mu už vyhýbala, jak jen mohla, a já se tím opravdu bavila.

Na závěr pár fotek z Tomova foťáku:  ZDE    Ty svoje stáhnu, jak jinak, později.

 

 • 19.6. - Už je to měsíc, co u Barky začala falešná březost. Ačkoli už nemá deprese, že z ní nevypadlo žádné štěňátko, pořád z ní teče mlíčko proudem. Nepomáhají ani denní vyhrožování, že jí pořídím na odkojení koťátko...

   Nové fotky Uda.

   A rest v podobě stáhnutí letitých fotek zde

   Nejlepší kousky:

 

 

 • 24.5. - S dnešním dnem tady máme několik novinek. Tak předně jsem 19.5. dostala zprávu, že Iriska(Adélka) hárá - přejeme bystré a kvalitní hlídače poctivosti. A pak tady máme dvě zprávy o mírách - Azík/Thyson 45kg, když se nají 46kg a Abram/Udo 48kg(asi, pořád ho váží v náručí) a 64cm. A pak je tady dnešní výlet:

Dneska v 8.37(+-) přijel Tomáš s Udáskem a jeli jsme i s Barkou na přehradu Baška. Ráno nebylo nic moc, tak jsme nedřív vyrazili na procházku. Vzala jsem vyfouknutý balón, což pak vyvolalo aktivní činnost pejsků a nejednu výměnu jejich názorů. Teda ty výměny trvaly celý den, protože si Udásek už dost pěkně vyskakuje – smrad jeden… - ,ale Barka má zatím větší sílu, ač je už lehčí, a hlavně má víc  praxe, už jen proto je rvačka do minuty rozhodnutá.

No, po procházce jsme si asi na dvě hodiny sedli do hospody, respektive jejího venkovního posezení, a dali kafe s kofolou. Zjistila jsem, že se u pejsků nesmím vyskytovat sama, ježto se nám v zápalu žárlivosti servou.

Po této pauze jsme se vydali  na obchůzku přehrady. Když pejsci našli vhodné místo, „utábořili jsme se“ a Barunka začala lovit klacíky z vody – plavala.

Udásek ještě nikdy neplaval a za celou dobu se neodvážil, aby do vody vlezl dál než po bříško. Byla to docela sranda je pozorovat, jak lovili bordel, pouštěli bublinky a soutežili o nalezené klacíky.

Jakmile přišel hlad, odebrali jsme se k nejbližší hospodě, uvázali jsme pejsky a dali si venku oběd.

Byli šikovní do doby, než kolem šel opilec, kterému Barka dala značně najevo, že kolem ní nepůjde. Udo se samozřejmě přidal, jenže  netušil, proč zrovna tento pán je tak neoblíbený, takže začal štěkat na všechny kolemjdoucí.

Zhruba za dvě hodiny jsme už ztráceli nervy… Tomáš se  ho snažil okřikovat, ale nebylo to nic platné.

Takže Udásek dnes prvně poznal, že Maminka (já) není jenom na mazlení a kladné věci…

Pak jsem mu to ještě ukázala jednou  při chůzi na vodítku, jelikož si Tomáš stěžoval, že vůbec nereaguje a strašně tahá…

Teď jsou oba pejsci totálně mrtví (vlatně spali už během výletu)...

 

Fotky zde - můžete si všimnout, jak jsou si podobní, a hlavně, jak jsou synchronizovaní zde.

 • 21.3. - Třikrát hurá! Jelikož jsem se konečně dokopala k aktualizaci. Tři majitelé mi poslali fotky ,,našich" miláčků (Ašon, Alenka a Viktoria), takže se podívejte na jejich stránečky.

A my s Barunkou taky přispějeme svou troškou do mlýna dnešní příhodou.

Okolo poledne jsme vyrazily na procházku a k jejímu konci jsme procházely kolem feny NO, která je strašně hysterická a vždycky za plotem hrozně vyvádí. Již přede dvěma lety Barunku bezdůvodně napadla, takže ji Barka taky jak se patří nesnáší. No, a tahle fenečka se nějakým způsobem protlačila pod plotem a jala se Barunku zabít (ta byla s náhubkem - nestačila jsem ho sundat- poněkud indisponována). NO se zakousla Barce pod levou přední nožičku i přes můj pronikavý řev(později jsem zjistila, že nás pozorují všichni v okruhu +- jednoho km, standardní dosah mého hlasu v plné parádě).

Dle našich smečkových zásad jsem v tom B. nenechala a fenu z ní servala, ta se ale bohužel vysmekla a zkusila kousnout znovu. V téhle chvíli se prokázala síla rtw, protože i pěkná rána náhubkem může ovčákem otřást, jak jsem měla tu čest dvakrát za sebou vidět. Na procházky beru vetšinou dlouhá vodítka (alespoň 4metry), takže po odražení prvního útoku, jsem si vzala jeho konec a bránila naší Wailerottí čest jím. Fena zkusila zaútočit ještě jednou, ale scénář se s drobnými odchylkami opakoval. Ještě chvíli kolem nás kroužila, ale náležité výhružky ji odradily.

Děkovala jsem bohu(obrazně řečeno - vzhledem ke své ateistické výchově) za to, že jde o fenu nevyrovnanou,takže Barunku sice několikrát kousla, ale nic neprokousla, čili šití se nekonalo, stejně tak si nedovolila vystartovat po mně. Horší teď  bude vysvětlit Barce, že se před zahradou  tohoto  psa má chovat normálně...

To, že majitelé útočné feny vůbec nezajímolo, kde je jejich pes, asi podotýkat nemusím a asi ani to, že mi nikdo nepomohl a ani se nezeptal, jestli se někomu něco nestalo, i když opodál stála skupinka zvědavých čumilů...

 • 4.3. Našim Áčkům je přesně půl roku.
 • 2.3. Konečně jsem se dokopala k tomu, abych zaktualizovala stránky. A:

Udo byl u nás na návštěvě zde, Iriska má nové fotky ve své fotogalerii (ze cvičáku) zde a Abinka se stala On-line tím, že jí páníčci vytvořili vlastní webovky více zde.

 • 15.2. - Únor bílý Barka šílí!!! Posledních pár dní je Barunka opravdu nabitá energií. Při raním venčení ji skoro nevidím, jak rychle pobíhá okolo a skáče do závějí sněhu, které jsou den za dnem větší. Procházka probíhá skoro stejně, akorát v pelechu si ji můžu v klidu prohlídnout. Dnes jsem udělala několik fotek, které dodám později.

    Ale Udo nám poslal nové fotky: https://picasaweb.google.cz/tvaculin/Udo#5302755820534231010

 • 1.2. Novinky - Iris zde
 • 25.1. - Novinky - Azgard/Thyson zde
 • 10.1.09 - Před časem jsem si řekla, že by se Barunka mohla ukázat na nějaké výstavě, tak jsem ji přihlásila na NVP Olomouc. Přihlášku jsem vyplnila správně, takže nám 14 dní před výstavou přišel vstupní list s číslem 1694 (minule jsme měli 1965). V rámci socializace se Tomáš rozhodl, že nás odveze a vezme s sebou Uda/Abrama. Než jsme přišli na řadu, museli jsme si počkat asi 3 hodinky, ale alespoň se mohl Udásek hezky seznámit s novým prostředím. Byl úžasný. Nic ho nerozhodilo natolik, aby se bál nebo byl výrazněji nejistý - prostě vyrovnaný jedinec. Každý, kdo ho potkal, se nad ním rozplýval, jak je nádherný. Ve věku 4 měsíců Udo vypadá na šest a má větší tlapky než svá matka. Je to kus. No a když jsme přišli do výstavního kruhu(já a milostpaní Barunka), slečna se rozhodla, že po traumatickém zážitku, kdy jsem jí dávala tabletky až do krku, prostě neukáže zadní zuby. Tak dlouho tam strkala jazyk, až nás vyhodili. Tudíž jsme si užili hezký skoro celodenní výlet jen proto, aby se Barunka podívala na organizaci výstavy a já vyhodila 700Kč oknem.  Během výstavy Tomášek fotil,takže přinádávám něco málo jeho fotek.