Ch.st.Wailerott


Adélka - *4.9.08, 13:10hod. - Chovná


 

Dom.jméno Iris
Tet.č. 8274
Č.zápisu CMKU/RTW/12292/08
Majitel DRD,s.r.o.;Šimšálkovi
Bydliště Horní Bludovice
Čas nar. / Pořadí / Váha 13:10hod. / Druhá / 300g
Poloha / Placenta / Stužka Přední / Snězena / Růžová
RTG: DKK: 0/0, DLK: 0/0
Výstavy 2xV2, 2xV1, CAC,r.CAC
Zkoušky  ZZO, ZM, ZOP

3.1.09 - 21,1kg;  1.2.09 - 25,4kg; 15.2. - 28,9kg;  13.8. - 37kg

 Bonitační kód: B3,H1b,J2,4,L1a,M1b,T2,Z1/6

 

 

Miloučká fenečka, která ale umí taky vystrčit růžky. A jako první otevřela očička.

 ------------------------------------------------------------------------------------------------
 

 

 

*5. a 6.2.11 - Jsme se s Adélkou zúčastnili DuoCACIBu Brno. První den měl v režii pan rozhodčí Tománek, jehož posouzení bylo, dá se říct, bleskové. A Adélka dostala známku Výborná 1, bohužel bez titulu.

V neděli pak posuzoval p. Havelka, který každému psu věnoval dostatek času a své rozhodnutí i říkal nahlas, což, si myslím, je dobré i příjemné. Preferuje opravdu mohutné psy, třeba upřednostnil i už tlusté štěně před štíhloučkým.

Pro svůj lehčí typ a tedy spíše atletickou postavu Adélka dostala od rozhodčího Havelky Velmi dobrá 1, ale jak říkám - neexistuje šampión, aby neměl VD, protože správně by mezi těmito známkami měla být tenká hranice.

Na druhou stranu pan rozhodčí pochválil její předvedení. Řekl, že takhle by to mělo v pracovní třídě vypadat. To mě velice potěšilo, protože jsem oba dny předváděla já.

Na výstavě páníčci nechali Adušku vyfotit profesionálem. Asistovala jsem u toho, a tak máme i několik společných fotek.

*30.10.10 - Adélka Wailerott s velkou pravděpodobností bude mít štěňátka, protože v sobotu ve Štěpánově u Olomouce splnila poslední podmínku do chovu, bonitaci.

Majitelé Adélky mají problémy se zády a jak jsem už možná psala níže, tak si ještě její  hlavní psovodkyně z jara ošklivě zlomila nohu. Proto jsem bonitaci s Aduškou absolvovala já a manželé Šimšálkovi nás povzbuzovali a když bylo třeba, pomáhali - třeba podat zapomenutý náhubek.

První část zkoušky Adélka zvládla naprosto s přehledem. Byla vyrovnaná, na všechny se smála a ani pověstné měření jí nevadilo. Problém ji byl akorát udržet, když jiné psy při posuzování exteriéru lákali na fotbalové míče.

V druhé části, kdy se kousalo na rukáv, bylo poznat, že se s Adélkou poslední půlrok moc necvičilo, kvůli zdravotním indispozicím. Techniku holka moc neuměla, ale chtěla moc a moc, což se na bonitaci správně posuzuje.

Takže si z této chovatelské akce odnáší tento bonitační kód: B3,H1b,J2,4,L1a,M1b,T2,Z1/6

A my se těšíme na štěňátka pod záštitou naší CHS, takže s příjmením Wailerott, která jsou plánovaná na jaro 2012. To se pak naše chovatelská stanice rozroste o jednu malou fenčí pidiprdélku.

 

Foto: Až se přešla jsem na novy operační systém, takže chvíli potrvá než zpracuju bonitační fotky. Ale pokusím se, je tady umístit do konce týdne.

Fotky Lídy Fialové: https://www.rottweiler.cz/component/content/article/18-vycvik/172-bonitace-svod-mladych-stepanov-30-10-2010

 

*19.9.10 - Fotky z návštěvy u Adélky. Všimněte si nerotvajleřího psa, toho dostala, aby se osvalila a měla s kým běhat. Jmenuje se Rony, je kříženec asi Cane corsa s něčím a je z útulku.

Odkaz zde: https://picasaweb.google.com/Kristyna.jr/19910Adelka#

 

*29.8.10 - Adélka se zúčastnila mezinárodní výstavy v Mladé Boleslavi (mezitřída), posuzoval italský rozhodčí p.Mannucci. Ale bohužel to nebyl Adélčin den, a tak se ukázala jako skákající koza. A také se na ni podepsaly dva měsíce lenošení (majitelka má zlomenou nohu, a proto s ní nemůže dělat tolik, jak je zvyklá) a bylo ji vytčeno hlavně nevýrazné osvalení. Takže slavnostně oznamujeme, že se v naší chovatelské stanici poprvé objevilo VD3. Kompletní výsledky zde.

* 6.8.10 - Před 14 dny Adélka udělala zkoušku ZM a dnes přišla zpráva, že ve vytrvalém dešti pokořila zkoušku ZOP. O letošních prázdninách se ji moc daří a na výcvikových táborech nám ostudu rozhodně nedělá. Ke zkoušce samozřejmě gratulujeme!

* 24.7.10 - Adélka nám opět udělala radost. V sobotu přišla (majitelé překvapení vždy přiměřeně dávkují) zpráva, že právě složila zkoušku ZM. Body zatím neznám, ale až je zjistím, ihned dodám. (Samozřejmě psovodovi i Adélce gratulujeme!)

 

*20.6.2010 - Mezinárodní výstava Brno (Intercanis Brno) - Adélka - Výborná 2, Res.CAC

*31.5.2010 - Se Adélka se mnou zúčastnila Svodu dorostu a dostala tento kód:

B2,H1b,J2,K2,L1a,M1a,Z1 - KLIDNÁ, PŘÁTELSKÁ

Na další fotky se můžete podívat zde

*27.4.10 - Iriska začala podruhé hárat.

*24.4.10 - Jsme se byli navštívit Adélku (Iris) u ní doma. Zjištění byla velice příjemná. To, že má milující páníčky jsem věděla už dlouho, ale že má tak velké a úžasné panství, na kterém kraluje, jsem se dozvěděla až teď. Pořídila jsem pár fotek, na které se můžete podívat zde.

*11.4.10 - Iriska nám dělá jednu radost za druhou! Nejdřív složila zkoušku ZZO (4.4.) a další víkend přivezla z ostravské výstavy známku výborná 1, titul CAC a skončila druhá při rozhodování o národního vítěze. Za fotky děkuju Lídě Fialové:

*26.1.2010 - Přišlo vyhodnocení rtg Irisky, tedy Adélky Wailerott, od MVDr.Petráše a nemohlo být lepší:

DKK 0/0, DLK 0/0.  Gratulujeme!

*9.1.2010 - Se Iris zúčastnila 5. Hanácké národní výstavy psů v Olomouci. Bojovala v mezitřídě společně s dalšími čtyřmi fenami, takže konkurence byla docela vysoká. Avšak tři feny dostaly VD - Cynthia Roxi Black Touch, Bessy Rottgill a Aranka Kazibe, což je vyřadilo ze hry o první místo. Zbývala naše Iriska a Cerrie Lib-Vach. Rozhodčí Václavík M. se rozhodoval dlouho, nakonec nechal feny oběhnout ještě jedno kolo, ale než se temperamentní Iriska dala dohromady, přestala běžet klusocvalem a nasadila klus, byl konec běžecké trati a ji čekalo druhé místo se známkou výborná. Takže Adélka Wailerott (Iris) Výborná 2.

 

*7.9.09

Iriska se zúčastnila výcvikového tábora. Zpráva paničky:

 

Tábor se nám vydařil, počasí bylo výborné - až moc teplo. Užili jsme si to všichni - Iris cvičila a byla v kontaktu s ostatními psi. Stopa nám moc nejde, protože to kazím já. Poslušnost je jakž takž. Největší pokrok u ní byl v obraně - kouše na rukáv a učí se revír. Večery jsme trávili s ostatními psovody. Bylo o čem si povídat. Také jsme Iris vzali na loď, která přepravovala turisty po Dalešické přehradě. Dokonce jsme sbírali hřiby a sušili je.

 

Pak jsme jeli do Plzně a toulali se po jejím okolí. Iriska byla hodná jak ve městě tak v přírodě.
 
 

*19.5.09 - Přišla nám zpráva, že Iriska hárá - gratulujeme k dalšímu stupni dospělosti.

 

*1.2.09 - p.Šimšálková:

Je to naše zlatíčko.Také
je pěkně vychytralá a chce dosáhnout svého, ale snažíme se být na ni
důslední a ona si dá říci.
Když byly velké mrazy, tak chodila na službu k babičce, která nikdy neměla
pejska a která si Irisku zamilovala a také s ní dopoledne chodila na
procházky. Je překvapená, že Iriska netahá a chodí pěkně vedle nohy. Stále
se ptá, kdy ji zase přivezeme na službu. V současné době mění zoubky, takže
hodně hlodá klacíky a uzlíky z obchodu pro zvířata.
Chodím s ní na cvičák do Vojkovic k p. Radovesnické. Iriska si zvyká na
pejsky. Zatím nenapadá ani pejsky ani lidi. V sobotu jsme byly s Iriskou
dvakrát pochváleni. Přivolávačku udělala na 100% a aport se ji povedl na 95
% na míček. Taky chodí kladinu bez problému. Všichni zírali, ale já jsem si
říkala, že až přijde puberta, tak potom se uvidí, zda bude stále taková
šikovná.
Krmíme ji stále Royal Canin Maxi BABYDOG. Teď budeme přecházet na Junior
MAXI Zatím váží 25,4 kg.

 

*23.12.08 - Iriska se má myslím dobře. Už týden má nový objekt na hraní. Naše nejmladší dcera přijela z kolejí a učí se doma, takže na rozptýlení si hraje s Iriskou. Ta je z ní velmi nadšená.
Ovšem zahradu budu muset na jaře dosti upravovat. Ale známá mě uklidnila tím, že čím víc toho Iriska otrhá, tím rychleji se to na jaře rozroste.

*10.11.08- Zprávy o Irisce:
Iriska je prý strašně šikovna. Jako první pes svých majitelů spí v ložnici:) a za to, neudělala ani jednu loužičku!
*9.11.08 - Ve dvanáct hodin mi zazvonil telefón a ve 14.30hod. mi Růženku/Adélku odvezli.
*5.11.08 -  Partnerka pro hry svému bratru a taky veliký mazel, oni už to jsou vlastně všichni,ale tzv.Růženku mám hrozně ráda. Velice hezoučká fenečka s povahou, která určitě nemůže zůstat bez povšimnutí.
*18.10.08 - Brouček! Fenečka, na kterou je radost pohledět a pomazlit se s ní.